DW-23-13-F-S-900
Samtec Inc. DW-23-13-F-S-900
Part Number
DW-23-13-F-S-900
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-13-F-S-900.pdf
Delivery Services
DW-23-13-F-S-900
Comments
    DW-23-13-F-S-900 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.900" (22.860mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)