DW-23-13-F-S-950
Samtec Inc. DW-23-13-F-S-950
Part Number
DW-23-13-F-S-950
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-13-F-S-950.pdf
Delivery Services
DW-23-13-F-S-950
Comments
    DW-23-13-F-S-950 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.950" (24.130mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)