DW-23-13-F-S-955
Samtec Inc. DW-23-13-F-S-955
Part Number
DW-23-13-F-S-955
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-13-F-S-955.pdf
Delivery Services
DW-23-13-F-S-955
Comments
    DW-23-13-F-S-955 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.955" (24.257mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)