DW-23-13-T-S-810
Samtec Inc. DW-23-13-T-S-810
Part Number
DW-23-13-T-S-810
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-23-13-T-S-810.pdf
Delivery Services
DW-23-13-T-S-810
Comments
    DW-23-13-T-S-810 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.810" (20.574mm)
    Length - Post (Mating)0.310" (7.874mm)