DW-23-14-F-S-1155
Samtec Inc. DW-23-14-F-S-1155
Part Number
DW-23-14-F-S-1155
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-14-F-S-1155.pdf
Delivery Services
DW-23-14-F-S-1155
Comments
    DW-23-14-F-S-1155 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.155" (29.337mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)