DW-23-15-L-D-290
Samtec Inc. DW-23-15-L-D-290
Part Number
DW-23-15-L-D-290
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-15-L-D-290.pdf
Delivery Services
DW-23-15-L-D-290
Comments
    DW-23-15-L-D-290 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.290" (7.366mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)