DW-23-15-L-D-500.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Number of Positions | 46 |
| Length - Overall Pin | 0.630" (16.002mm) |
| Length - Stack Height | 0.500" (12.700mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.020" (0.508mm) |