DW-23-19-F-D-1060
Samtec Inc. DW-23-19-F-D-1060
Part Number
DW-23-19-F-D-1060
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-19-F-D-1060.pdf
Delivery Services
DW-23-19-F-D-1060
Comments
    DW-23-19-F-D-1060 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.060" (26.924mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)