DW-23-19-F-S-1035
Samtec Inc. DW-23-19-F-S-1035
Part Number
DW-23-19-F-S-1035
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-19-F-S-1035.pdf
Delivery Services
DW-23-19-F-S-1035
Comments
    DW-23-19-F-S-1035 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.035" (26.289mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)