DW-23-19-F-S-980
Samtec Inc. DW-23-19-F-S-980
Part Number
DW-23-19-F-S-980
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-19-F-S-980.pdf
Delivery Services
DW-23-19-F-S-980
Comments
    DW-23-19-F-S-980 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height0.980" (24.892mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)