DW-23-19-F-S-995
Samtec Inc. DW-23-19-F-S-995
Part Number
DW-23-19-F-S-995
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-19-F-S-995.pdf
Delivery Services
DW-23-19-F-S-995
Comments
    DW-23-19-F-S-995 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height0.995" (25.273mm)
    Length - Post (Mating)0.225" (5.715mm)