DW-23-20-F-S-780
Samtec Inc. DW-23-20-F-S-780
Part Number
DW-23-20-F-S-780
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-20-F-S-780.pdf
Delivery Services
DW-23-20-F-S-780
Comments
    DW-23-20-F-S-780 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.780" (19.812mm)
    Length - Post (Mating)0.240" (6.096mm)