DW-23-20-F-S-855
Samtec Inc. DW-23-20-F-S-855
Part Number
DW-23-20-F-S-855
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-23-20-F-S-855.pdf
Delivery Services
DW-23-20-F-S-855
Comments
    DW-23-20-F-S-855 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions23
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.855" (21.717mm)
    Length - Post (Mating)0.165" (4.191mm)