DW-23-20-T-D-210-LL
Samtec Inc. DW-23-20-T-D-210-LL
Part Number
DW-23-20-T-D-210-LL
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-23-20-T-D-210-LL.pdf
Delivery Services
DW-23-20-T-D-210-LL
Comments
    DW-23-20-T-D-210-LL Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.210" (5.334mm)
    Length - Post (Mating)0.810" (20.574mm)