DW-24-08-F-S-225
Samtec Inc. DW-24-08-F-S-225
Part Number
DW-24-08-F-S-225
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-08-F-S-225.pdf
Delivery Services
DW-24-08-F-S-225
Comments
    DW-24-08-F-S-225 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.225" (5.715mm)
    Length - Post (Mating)0.195" (4.953mm)