DW-24-08-L-S-221
Samtec Inc. DW-24-08-L-S-221
Part Number
DW-24-08-L-S-221
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-08-L-S-221.pdf
Delivery Services
DW-24-08-L-S-221
Comments
    DW-24-08-L-S-221 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.221" (5.613mm)
    Length - Post (Mating)0.199" (5.055mm)