DW-24-08-L-S-321
Samtec Inc. DW-24-08-L-S-321
Part Number
DW-24-08-L-S-321
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-08-L-S-321.pdf
Delivery Services
DW-24-08-L-S-321
Comments
    DW-24-08-L-S-321 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.321" (8.153mm)
    Length - Post (Mating)0.099" (2.515mm)