DW-24-09-F-S-450
Samtec Inc. DW-24-09-F-S-450
Part Number
DW-24-09-F-S-450
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-09-F-S-450.pdf
Delivery Services
DW-24-09-F-S-450
Comments
    DW-24-09-F-S-450 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)