DW-24-09-G-S-345
Samtec Inc. DW-24-09-G-S-345
Part Number
DW-24-09-G-S-345
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-09-G-S-345.pdf
Delivery Services
DW-24-09-G-S-345
Comments
    DW-24-09-G-S-345 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.345" (8.763mm)
    Length - Post (Mating)0.275" (6.985mm)