DW-24-09-L-S-500
Samtec Inc. DW-24-09-L-S-500
Part Number
DW-24-09-L-S-500
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-09-L-S-500.pdf
Delivery Services
DW-24-09-L-S-500
Comments
    DW-24-09-L-S-500 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)