DW-24-09-S-S-432
Samtec Inc. DW-24-09-S-S-432
Part Number
DW-24-09-S-S-432
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-09-S-S-432.pdf
Delivery Services
DW-24-09-S-S-432
Comments
    DW-24-09-S-S-432 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.432" (10.973mm)
    Length - Post (Mating)0.188" (4.775mm)