DW-24-10-F-D-530
Samtec Inc. DW-24-10-F-D-530
Part Number
DW-24-10-F-D-530
Description
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-10-F-D-530.pdf
Delivery Services
DW-24-10-F-D-530
Comments
    DW-24-10-F-D-530 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions48
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)