DW-24-10-F-S-510
Samtec Inc. DW-24-10-F-S-510
Part Number
DW-24-10-F-S-510
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-10-F-S-510.pdf
Delivery Services
DW-24-10-F-S-510
Comments
    DW-24-10-F-S-510 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)