DW-24-10-F-S-520-LL
Samtec Inc. DW-24-10-F-S-520-LL
Part Number
DW-24-10-F-S-520-LL
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-10-F-S-520-LL.pdf
Delivery Services
DW-24-10-F-S-520-LL
Comments
    DW-24-10-F-S-520-LL Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.520" (13.208mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)