DW-24-10-G-S-683
Samtec Inc. DW-24-10-G-S-683
Part Number
DW-24-10-G-S-683
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-10-G-S-683.pdf
Delivery Services
DW-24-10-G-S-683
Comments
    DW-24-10-G-S-683 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.683" (17.348mm)
    Length - Post (Mating)0.037" (0.940mm)