DW-24-11-F-S-625
Samtec Inc. DW-24-11-F-S-625
Part Number
DW-24-11-F-S-625
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-11-F-S-625.pdf
Delivery Services
DW-24-11-F-S-625
Comments
    DW-24-11-F-S-625 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.625" (15.875mm)
    Length - Post (Mating)0.195" (4.953mm)