DW-24-12-T-S-750-LL
Samtec Inc. DW-24-12-T-S-750-LL
Part Number
DW-24-12-T-S-750-LL
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-24-12-T-S-750-LL.pdf
Delivery Services
DW-24-12-T-S-750-LL
Comments
    DW-24-12-T-S-750-LL Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.750" (19.050mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)