DW-24-13-F-D-910
Samtec Inc. DW-24-13-F-D-910
Part Number
DW-24-13-F-D-910
Description
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-13-F-D-910.pdf
Delivery Services
DW-24-13-F-D-910
Comments
    DW-24-13-F-D-910 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions48
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.910" (23.114mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)