DW-24-13-S-S-940
Samtec Inc. DW-24-13-S-S-940
Part Number
DW-24-13-S-S-940
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-13-S-S-940.pdf
Delivery Services
DW-24-13-S-S-940
Comments
    DW-24-13-S-S-940 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.940" (23.876mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)