DW-24-13-S-T-923
Samtec Inc. DW-24-13-S-T-923
Part Number
DW-24-13-S-T-923
Description
CONN HDR 72POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-13-S-T-923.pdf
Delivery Services
DW-24-13-S-T-923
Comments
    DW-24-13-S-T-923 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions72
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.923" (23.444mm)
    Length - Post (Mating)0.197" (5.004mm)