DW-24-14-F-S-1130
Samtec Inc. DW-24-14-F-S-1130
Part Number
DW-24-14-F-S-1130
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-14-F-S-1130.pdf
Delivery Services
DW-24-14-F-S-1130
Comments
    DW-24-14-F-S-1130 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)