DW-24-14-F-S-952-LL
Samtec Inc. DW-24-14-F-S-952-LL
Part Number
DW-24-14-F-S-952-LL
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-14-F-S-952-LL.pdf
Delivery Services
DW-24-14-F-S-952-LL
Comments
    DW-24-14-F-S-952-LL Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height0.952" (24.181mm)
    Length - Post (Mating)0.368" (9.347mm)