DW-24-14-L-T-1000
Samtec Inc. DW-24-14-L-T-1000
Part Number
DW-24-14-L-T-1000
Description
CONN HDR 72POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-14-L-T-1000.pdf
Delivery Services
DW-24-14-L-T-1000
Comments
    DW-24-14-L-T-1000 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions72
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.000" (25.400mm)
    Length - Post (Mating)0.320" (8.128mm)