DW-24-15-F-D-370
Samtec Inc. DW-24-15-F-D-370
Part Number
DW-24-15-F-D-370
Description
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-15-F-D-370.pdf
Delivery Services
DW-24-15-F-D-370
Comments
    DW-24-15-F-D-370 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions48
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.370" (9.400mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)