DW-24-15-F-S-300
Samtec Inc. DW-24-15-F-S-300
Part Number
DW-24-15-F-S-300
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-15-F-S-300.pdf
Delivery Services
DW-24-15-F-S-300
Comments
    DW-24-15-F-S-300 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)