DW-24-15-L-S-285
Samtec Inc. DW-24-15-L-S-285
Part Number
DW-24-15-L-S-285
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-15-L-S-285.pdf
Delivery Services
DW-24-15-L-S-285
Comments
    DW-24-15-L-S-285 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.285" (7.239mm)
    Length - Post (Mating)0.235" (5.969mm)