DW-24-19-F-S-1030
Samtec Inc. DW-24-19-F-S-1030
Part Number
DW-24-19-F-S-1030
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-24-19-F-S-1030.pdf
Delivery Services
DW-24-19-F-S-1030
Comments
    DW-24-19-F-S-1030 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)