DW-25-09-F-S-410
Samtec Inc. DW-25-09-F-S-410
Part Number
DW-25-09-F-S-410
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-09-F-S-410.pdf
Delivery Services
DW-25-09-F-S-410
Comments
    DW-25-09-F-S-410 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)