DW-25-09-L-Q-400.pdf
| Series | Flex Stack, DW |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 50 |
| Length - Overall Pin | 0.730" (18.542mm) |
| Length - Stack Height | 0.400" (10.160mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.220" (5.588mm) |