DW-25-09-T-S-275
Samtec Inc. DW-25-09-T-S-275
Part Number
DW-25-09-T-S-275
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-25-09-T-S-275.pdf
Delivery Services
DW-25-09-T-S-275
Comments
    DW-25-09-T-S-275 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.275" (6.985mm)
    Length - Post (Mating)0.345" (8.763mm)