DW-25-10-F-D-393
Samtec Inc. DW-25-10-F-D-393
Part Number
DW-25-10-F-D-393
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-10-F-D-393.pdf
Delivery Services
DW-25-10-F-D-393
Comments
    DW-25-10-F-D-393 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.393" (9.982mm)
    Length - Post (Mating)0.327" (8.306mm)