DW-25-10-F-D-404-004
Samtec Inc. DW-25-10-F-D-404-004
Part Number
DW-25-10-F-D-404-004
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-10-F-D-404-004.pdf
Delivery Services
DW-25-10-F-D-404-004
Comments
    DW-25-10-F-D-404-004 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.404" (10.262mm)
    Length - Post (Mating)0.316" (8.026mm)