DW-25-11-F-S-665-003
Samtec Inc. DW-25-11-F-S-665-003
Part Number
DW-25-11-F-S-665-003
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-11-F-S-665-003.pdf
Delivery Services
DW-25-11-F-S-665-003
Comments
    DW-25-11-F-S-665-003 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.665" (16.891mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)