DW-25-11-F-S-675
Samtec Inc. DW-25-11-F-S-675
Part Number
DW-25-11-F-S-675
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-11-F-S-675.pdf
Delivery Services
DW-25-11-F-S-675
Comments
    DW-25-11-F-S-675 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.675" (17.145mm)
    Length - Post (Mating)0.145" (3.683mm)