DW-25-12-F-D-920
Samtec Inc. DW-25-12-F-D-920
Part Number
DW-25-12-F-D-920
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-12-F-D-920.pdf
Delivery Services
DW-25-12-F-D-920
Comments
    DW-25-12-F-D-920 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.920" (23.368mm)