DW-25-12-F-S-705
Samtec Inc. DW-25-12-F-S-705
Part Number
DW-25-12-F-S-705
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-12-F-S-705.pdf
Delivery Services
DW-25-12-F-S-705
Comments
    DW-25-12-F-S-705 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.705" (17.907mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)