DW-25-12-F-S-740
Samtec Inc. DW-25-12-F-S-740
Part Number
DW-25-12-F-S-740
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-12-F-S-740.pdf
Delivery Services
DW-25-12-F-S-740
Comments
    DW-25-12-F-S-740 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.740" (18.796mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)