DW-25-12-F-S-750
Samtec Inc. DW-25-12-F-S-750
Part Number
DW-25-12-F-S-750
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-12-F-S-750.pdf
Delivery Services
DW-25-12-F-S-750
Comments
    DW-25-12-F-S-750 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.750" (19.050mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)