DW-25-12-T-S-661
Samtec Inc. DW-25-12-T-S-661
Part Number
DW-25-12-T-S-661
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-25-12-T-S-661.pdf
Delivery Services
DW-25-12-T-S-661
Comments
    DW-25-12-T-S-661 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.661" (16.789mm)
    Length - Post (Mating)0.259" (6.579mm)