DW-25-12-T-S-662
Samtec Inc. DW-25-12-T-S-662
Part Number
DW-25-12-T-S-662
Manufacturer
Samtec Inc.
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-25-12-T-S-662.pdf
Category
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Delivery Services
DW-25-12-T-S-662
Comments
    DW-25-12-T-S-662 Specifications
    SeriesFlex Stack, DW
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.662" (16.815mm)
    Length - Post (Mating)0.258" (6.553mm)